EMILIO FORNIELES

14. - 20. Október - Pisztoryho Palác

Emilio je španielsky maliar patriaci do umeleckého smeru ,,figuratívny expresionizmus“. Narodil sa v Tarrase (Barcelona), ale momentálne žije v Berlíne, kde posúva ďalej svoje maliarske schopnosti a techniky ako docent v ,,Lette-Akademie“.

Prekrásne diela tvorené pomocou akrylového a práškového toneru autor zhotoví na jedno posedenie, a preto vidieť ho naživo, je nezabudnuteľný zážitok. Psychologický portrét a kritika spoločnosti sú jeho hlavnými témami a prostredníctvom nich nám autor sprostredkováva svoje pocity a myšlienky.  

Fornieles svojou výstavou, ktorá bola inaugurovaná Josém Saramangom, držiteľom Nobelovej ceny za literatúru, začal svoju umeleckú kariéru, a to v roku 2007. Výstavou ,,action paintings”, s názvom ,,Pintores con letra grande“, vzdal hold veľkým maliarom a svetovým spisovateľom.

Viacero krajín počíta s tým, že Emilio u nich predvedie svoje talent maľovania naživo. Na jednom z takýchto významných podujatí bol aj obraz vo veľkosti 189x96, ktorý autor vytvoril pred publikom, kde bola aj známa flamenko tanečnica Mercedez Ruiz, za necelú hodinu.

Aj keď sa narodil v Tarrase (Barcelona), vychovávaný bol inde. Krajina, v ktorej vyrastal sa nachádza na juhu Španielska, v malej andalúzskej dedinke Lepe v provincii Huelva. Emilio je veľkým milovníkom svojho rodného kraja.

Krstný otec Emilia, José Saramago, ktorý mu pomáhal v jeho sebarozvíjaní o ňom povedal: Umelec samouk, ktorý sa za to vôbec nehanbí, si vďaka svojej vlastnej šikovnosti hľadá a nachádza rôzne nečakané cestičky.

www.emiliofornieles.com