NEDEĽA 20.10


KINO – MARTÍN (HACHE)

MIESTO = Pistoryho palác

ČAS = 16:00h

Martín (Hache) je film, ktorý režíroval Adolfo Aristaraino. Premiéru mal v roku 1997 a koprodukovaný bol v Argentíne a Španielsku. Hrajú: Federico Luppi, Juan Diego Botto, Eusebio Poncela a Cecilia Roth.

Zobrazuje zložitý svet dospievania a zároveň nám ukazuje svet dospelých (ich lásky, nepriateľstvá, úspechy a zlyhania) - aký v skutočnosti je. Tento svet dospelých predstavuje množstvo neistôt a neznámych, rovnako ako svet dospievajúcich, ktorým sa snažia radiť a ochraňovať ich. Martín Hache je film, ktorý je nežný a drsný súčasne.

* Vstup voľný (do zaplnenia sály).


SLÁVNOSTNÉ UKONČENIE – TRIBUTE TO PACO DE LUCIA

MIESTO = Teatro Wustenrot

ČAS = 19:30h 

Nikto neznamenal viac pre flamenco ako Francisco Sánchez Gómez, známy po celom svete ako Paco de Lucía.

Paco de Lucía: pre väčšinu fanúšikov flamenca vo svete znamenal stelesnenie tohto žánru.

Španielsky týžden po prvý raz predstavuje verejnosti úžasné podujatie, kde si pripomenieme osobnosť tohto majstra svojho remesla a vývoj klasickej a flamenco gitary.

Gitarista Morenito de Triana, flamenco spevák "La Carbonera", maliar Emilio Fornieles spolu so skupinou tlieskačov a umením Virginie Delgado vzdajú hold tomuto legendárnemu hudobníkovi a skladateľovi. Tento prejav úcty nebude len o gitarovom koncerte, ale bude to veľmi rôznorodé, vyvážené a charakteristické vystúpenie, v ktorom sa všetky prvky flamenca skombinujú do harmonickej podoby spolu s jedinečnou maľbou Emilia Fornielesa. Myšlienka je ukázať dôležitosť Paca de Lucíu či už pre flamenco, ako aj pre spoločnosť. Zatiaľ čo si budeme užívať koncert, umelec Emilio Fornieles so svojim jedinečným umením vzdá česť majstrovi.